Program DORA je prejel prestižni mednarodni priznanji za komunikacijsko odličnost zlato pero (Gold Quill) za upravljanje komuniciranja presejalnega programa DORA med epidemijo covida-19. Nagrado, ki jo podeljuje Mednarodno združenje poslovnih komunikatorjev (IABC), je prejel v kategoriji Upravljanje in komuniciranje kot odziv na epidemijo covida-19 in okrevanje po njej, uvrstil pa se je tudi med prejemnike nagrade Best of the Best, ki jo podeljuje posebna komisija tega združenja, prejmejo pa le najboljši primeri upravljanja komuniciranja s celega sveta. Nagradi sta na slavnostni podelitvi v Torontu prevzeli Vesna Škrbec in Amela Duratović Konjević iz Službe za odnose z javnostmi na Onkološkem inštitutu.
Mednarodno združenje IABC že več kot 40 let priznava in nagrajuje odličnost strateškega komuniciranja po vsem svetu. Priznanja zlato pero častijo predanost, inovativnost in strast v komuniciranju na globalni ravni s poudarkom na doseganju trdnih in merljivih rezultatov. Priznavajo odličnost poslovnega komuniciranja in veljajo za eno najprestižnejših nagrad v komunikacijski stroki.
Dolgoročni cilj programa DORA je za 30 % zmanjšati število smrti zaradi raka dojk v ciljni populaciji slovenskih žensk med 50. in 69. letom, ta pa je bil zaradi kriznih okoliščin in začasne zaustavitve presejanja v času izbruha epidemije ogrožen. Komisijo združenja IABC, ki jo sestavljajo mednarodni strokovnjaki za komuniciranje z več kot 10-letnimi izkušnjami, tudi samih prejemnikov nagrade zlato pero, je program DORA navdušil, ker je s strateškim in dobro zastavljenim komuniciranjem ohranil zaupanje žensk na ravni pred epidemijo. Leta 2020 je dosegel 75-odstotno, leta 2021 pa 77-odstotno udeležbo, kar presega minimalne zahteve (70%) za dosego ključnega dolgoročnega cilja programa.